Tekil Mesaj gösterimi
  #1  
Alt 20 Aralık 2017, 17:24
Uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Uzman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator
 
İzmir Şubesi
Mesajlar: 707
Konular: 306
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Lightbulb Akbank’tan Yapılan Bitcoin Açıklaması

Akbank LAB’in çalışmalarına ilişkin olan düzenlediği Akbankın basın toplantısında konuşan Genel Müdürün Yardımcısı Tolga Ulutaş bitcoin’le ile ilgili çok ilginç çıkışta bulundu.
Akbank Dolaysız Bankacılıktan Mesul Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş, “Bitcoin’in kendisi ehemmiyetli değil, Blockchain ehemmiyetli. Blockchain dünyada bir hayli işletmenin iş yapış şeklinde akılalmaz tasarruf ve hız sağlayacak bir şeydir. Bitcoin kulak ise Blockchain uzamakta olan bir boynuzdur.” diye konuştu.

Ulutaş, Akbank LAB’in çalışmalarına ait tertip ettiği medya toplantısında yaptığı konuşmada, Akbank LAB’de evrensel standartlara uygun bir inovasyon uygulama modeli işlettiklerini belirtti.“Bu ekip 100’den fazla çalışanımızın aktif rol aldığı, herkesin katılabildiği inovasyon süreci koordinatörlüğü görevini üstleniyor. Değişik iş birimleri, mükemmel müşteri tecrübesi, finansal danışmanlık, dijital ödemeler, kredi skorlama, operasyonel mükemmellik gibi bankamızın belirlediği odak alanları ve amaçlar doğrultusunda fikir geliştiriyor ve bu fikirler doğru finansal hizmetleri sunmak hesabına projelendiriliyor. Yapılan değerlendirmeler sonrasında başarılı bulunanlar fikirler “PoC” (proof of concept: kavram ispat etme) mertebesine geçiyor. Bu mertebede fikirlerin uygulanabilirlikleri test2 ediliyor ve kazanımları hesaplanıyor.
Alıntı ile Cevapla