Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Dijital Paralardan Haberler

Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..


Bitcoin Ekonomik Moat: Ağ Etkisi

Dijital Paralardan Haberler


Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 20 Aralık 2017, 08:58
Root - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderator
 
İstanbul Avrupa Şubesi
Yaş: 35
Mesajlar: 1,995
Konular: 46
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Bitcoin Ekonomik Moat: Ağ Etkisi

Günümüzde, Winklevoss ikizleri Bitcoin'in sonunda bir trilyon dolarlık varlık . İkizin başlıca argümanı, bitcoin'in ağ tesiridir, neticede, onu diğer kriptolitiklerden saldırıya karşı savunacak bir hendek yaratacaktır. Cameron Winklevoss bunu şu şekilde dile getirdi: "Sosyal ağlar, kullanıcıların ve katılımcıların sayısına göre katlanarak değer kazanmaktadır. Bir ile 100 arasındaki fark dramatik - 100 ve bir milyon daha fazla dramatik ve heyecan vericidir. Daha çok kişi katıldığında daha fazla değer kazanır "diye konuştu.

Bu argümanı anlamak ve test2 etmek için, Irving Fisher'ın karşılıklılık denklemine dönelim: MV = PQ

Aslında bu eşitlik para stokuyla makroekonomere yöneltilen en ehemmiyetli iki konu arasındaki ilişkiyi göstermektedir: fiyatlar ve gerçek çıktı.

Peki, yöntem ne manaya geliyor?

MV = PQ

M = Paranın stoğu. Ekonomide dolaşan para miktarı.

V = Paranın hızı. Paranın harcadığı hız.

P = Toplam ücret düzeyi.

Q = Ekonominin gerçek çıktısı.

Bitcoin ekosistemine uygulamak için değişkenleri biraz değiştirebiliriz:

B = Bitkinin stokları. (Pazar hissesi)

V = Bitkinin hızı.

P = fiat tarafından ölçülen genel bit ücret endeksi.

U = Gerçek dünyadaki yazılım, gerçek kripto çıkışı veya bit eşik işlemleri için "pazar".

Kripto Yardımcı Programı, Bitcoin'in Değerini Artırıyor

Kolay peçete cebri, bitoin, U için gerçek dünya uygulamalarının sayısını artırırken ve V ve P'yi sabit tuttuğunuzda, bit eşliğinde para stokunun değeri artacağını söylüyor. Şu anda, bir dijital varlığın veya para biriminin işlemleri ve yararı için bir pazar olup olmadığı ile ilgili pek fazla tartışma yok. Aslında, U hızla artıyor.

Fiat'ta ölçülen ücret düzeyinin arttığı bir enflasyonist vaziyet yaratabiliriz. Bu gerçekleştiğinde, V ve U'yu sabit meblağsanız, bit eşitli para stokunun fiat'a oranla artacaktır.

Şu an için, hız sabit tutacağız, ancak bu değişik bir canavar. Şu anda, bitcoin ilk olarak bir değer deposu olarak kullanılmaktadır, bu yüzden hız düşüktür. Bu hızın fiyatlarda ve işlem fiyatlarında yüksek artışlarla beraber düştüğünü düşünüyorum.

Savaş

Tartışmanın asıl noktası ve piyasanın şu anda üzerinde savaştığı şey, B para stokunun seyreltilebilir olmayan bir sabit olup olmadığı ve daha da ehemmiyetlisi, rakip kriptolarla saldırıları durdurabilmesidir.

Winklevoss ikizleri, ağ tesirini ve bu savaşta yarattığı geniş hendeğin birincil olarak işaret edebileceğini düşünüyor. Bitcoin tartışılmaz B noktasını BV = PU cinsinden garanti altına alabilirse, problemleri çözmek için bitkinin artan kullanımı ve yararı B pazarını yukarıya çekecektir. Bitcoin'in para stokunun arttırılamaması sebebiyle, bit eşik işlemlerindeki ondalık sola, bitkinin fiat değerine oranla yükseltilmesi.

Ağ Tesiri

Ağ tesirini tanımlayalım ve saldırıyı rakibimiz tarafından müdafaa edilebilir mi diye düşünelim. Ağ tesiri, bir ürünün daha fazla kullanıcı katması nedeniyle daha fazla değer kazandığı bir olgudur. Bir ağ tesiri olduğunda, bir ürünün veya hizmetin değeri, onu kullanan diğer kişilerin sayısına göre artar. Ağ tesiri ağırlıklı olarak ekonomide yazılmıştır. Daha fazla kullanıcı ağa katıldığında, tüm ağ kullanıcılarına aykırı yararı arttıran pozitif bir ağ dışsallığıdır.

Belirli bir noktada, bir ağ kritik bir kütleye çarpar; kritik kütle noktasında, mal veya hizmetten ele geçirilen değer, mal veya hizmet için ödenen fiyattan daha yüksek veya ona eşittir. Kritik kütlede bir hendek yaratıldı ve rakipler ağa nüfuz edemezler. Ağ tesiriyle oluşan aşılamaz hendek örneği Facebook'tur. Elbette Facebook'dan daha iyi bir şekilde çalışan diğer üst düzey sosyal ağlar da var, fakat değersiz zira onlarda kimse yok.

Kripto ekosisteminde BV = PU olduğu için, piyasa şimdi bitcoin hendek genişliğine bahisler koyuyor. Ağ tesiri bir saldırıyı önlemek için yeterince kuvvetli ise, B geçilemez ve seyreltilemez hale gelir. Sabit bir para stoku ile, iştahsızlıktaki (U) işlemlerdeki artış, bitkinin ücretini ve piyasa değerini artıracaktır.

Kritik Kitleye Eriştik mı?

CBOE'nin gelecekleri, Japonya'nın kemirgen altyapısı ve ETF müracaatları için yeni firmalar, kritik kitleye yakınlaşmamızın ve bit geçmişi ile geçilemeyen bir hendek olduğumuz sinyalleri veren olaylardır.

Ethereum tümden başka bir canavardır ve uygulamaları dünyada değişebilir. İkisi yan yana yaşayabilir mi? Bitcoin için ağ ve pazar yapımı ekosistemi gibi bir ethereum oluşturulabilir mi? Etüt bir değişim ortamı ve biraz daha değerli bir mağaza olabilir mi? Bir kriptokrasi, yükselen bir rakibi satın alma becerisi olmadan kritik kitle kazanabilir mi? Bitcoin topluluğu, yaklaşmakta olan bir rakibi satın almak ve yok etmek için işbirliği yapabilir mi? Bunlar, konuşurken ve fiyatlarla bir hikaye anlatırken pazarı sindiren zor sualler.

Facebook My Space'i yok etti ve Google Yahoo'yu yok etti. İlk hamle avantajı kazanamadı, açıkça kritik kütlelerde değildi. Alternatif bir para birimi bitcoin hendekini geçecek mi, yoksa çok geniş ve kritik kütle ve ağ tesiriyle savunuyor mu? Lütfen görüşlerinizi aşağıda belirtiniz.

Kaynak: https://cihatozgen.com.tr/bitcoin-ek...oat-ag-etkisi/
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.