Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Dijital Paralardan Haberler

Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..


Bitcoin? Benim için Değil: Alibaba Kurucusu Jack Ma

Dijital Paralardan Haberler


Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 20 Aralık 2017, 09:30
Root - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderator
 
İstanbul Avrupa Şubesi
Yaş: 35
Mesajlar: 1,995
Konular: 46
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Bitcoin? Benim için Değil: Alibaba Kurucusu Jack Ma

Çin iş adamı Jack Ma, bitsoin ile karıştırılıyor ve şirketin blok zincir gelişimine ehemmiyetli kaynaklar dökmesine karşın, ortaya çıkan şifreleme varlık sınıfı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istemiyor.

Teknoloji kümesi Alibaba'nın kurucusu ve idare heyeti başkanı olan CNBC ile konuşan Paul, bu hafta Çin'in Wuzhen şehrinde tertip eden Dünya İnternet Konferansı'nda defaatle bit eşiğinden sorulduğunu söyledi.

"Dürüstçe dedim, çok az şey biliyorum ve tamamiyle kafam karışık" diye konuştu Ma.

38.6 milyar dolarlık net değeri onu Çin'in en zengin adamı yapan Ma, "Bitcoin" in ekonomi radarında yalnızca bir patlamadan daha fazla olduğu ispat edirse, beynelmilel düzeni tamamen yükselteceği ile ilgili ikazda bulundu.

"Çalışsa dahi, ticaret ve finans alanında bütün uluslararası kaideler tamamen değişecek" diyerek, "Bloketleme teknolojisi ve gelişimi için çok uğraş yaptık" dedi.


Ma, Alibaba'nın blokaj gayretlerinin, mevcut ekonomik düzende çalışan uygulamalarla sınırlandırılacağını vurguladı. Şirket, sıhhat hizmetlerini iyileştirmek ve düzmece gıda satışı ile mücadele etmek için evvelce tasarlanmış blokaj teşebbüslerini başlattı .

"Bunun için hazır olduğumuzu sanmıyorum," diye konuştu Alibaba'nın kriptokrasi alanına sıçrama yapmasına kuşkuyla yaklaştı. Şirketin mobil ödemeler platformunun yanı sıra RMB, USD, EUR ve diğer devlet ihraç eden para birimlerinin geliştirilmesine odaklanan diğer teknolojilerden AliPay'e odaklanmaya gidiyorum).

"Bitcoin benim için değil" diye tekrarladı, Ali, fiyatı nakitsiz bir Çin'e götürmek istediği halde, Alibaba bunu randımanlı, saydam ve yolsuzluklardan uzak, belki de bazılarına ima eden bir şekilde yapmak istiyor; Bitkoin'e karşı ortak tenkitler.

"Bitcoin'e odaklanmıyoruz, Çin için nakitsiz bir topluma odaklanıyoruz ... toplumu daha yalın, saydam ve yolsuzluk yapmamaya çalışmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

KAYNAK:https://cihatozgen.com.tr/bitcoin-be...ucusu-jack-ma/
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.