Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Dijital Paralardan Haberler

Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..


WePower Blockchain Tabanlı Enerji Platformu

Dijital Paralardan Haberler


Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 09 Ocak 2018, 02:42
CooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gold Üye
 
İzmir Şubesi
Mesajlar: 429
Konular: 229
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart WePower Blockchain Tabanlı Enerji Platformu

Bu Blockchain Tabanlı Enerji Platformu, Bir Peer-to-Peer Izgara Oluşturuyor
WePower, daha demokratik bir fonlama ve yenilenebilir enerji satın alımı için yeni bir parola sağlıyor.Konut güneş müşterileri ızgaraya geri elektrik satmak için zaten kullanılırlar. Çatı panelleri, herhangi bir zamanda ihtiyaç duyulduklarından daha fazla elektrik ürettiğinde, enerjiyi daha geniş bir ağa gönderebilir ve karşılığında elektrik faturasında bir kredi kazanabilirler. Bu işleme net ölçme denir. Bununla birlikte, gelecekte, bu süreç biraz kontrollü ve anakronist görünebilir. Bunun yerine, yalnızca kamu hizmetleri şirketlerine değil, birbirlerine de güç satabiliriz.

WePower adlı bir Avrupa girişiminin vizyonu budur. Projenin ardındaki operatif yenilik, blok koparmayı, yani bitmişlik işlemlerini takip etmenin ve kaydetmenin bir yolu olarak ön plana çıkmış merkezi olmayan defteri teknolojidir. Blockchains, o zamandan beri sadakat noktalarından sigorta sözleşmelerine kadar olan her türlü dijital varlıkları elektronlara satmak için uyarlanmıştır.

WePower henüz başlatılmadı, ancak öneri radikal. Bir taraftan, güneş, rüzgar ve hidro bitkiler de dahil olmak üzere yenilenebilir enerji üreticilerini bir araya getiriyor. Öte yandan, bu tesisler tarafından üretilen elektriği tüketme hakkı için ön ödeme yapan yatırımcıları imzalamaktadır. Bunu yapmak için kendi şifreleme sırası (WPR) adı verilen bir şifre yaratılmıştır. Her belirteç, üretilen bir kilovat saatlik bir gücü temsil eder ve platformda ticarete tabi tutulabilirler.


Kurucumuz Arturas Asakavicius, "Yenilenebilir enerji santrallerinin nasıl finanse edildiğini değiştiriyoruz" dedi. "Halen bir dizi yenilenebilir enerji santralini finanse etmek istiyorsanız, ya bir bankaya gitmeniz ve borç almanız gerekir, yoksa bir yatırımcıya gidip menkul kıymet ihraç edersiniz. Çözümümüzde, üreticiler önceden belirlenmiş bir enerji ile enerji satıyorlar "dedi.

WePower temelde mini ilk para teklifleri (ICO'lar) için bir platformdur . ICO'lar, (Kickstarter'da olduğu gibi) borçlanma, eşitlik veya ikramiyeleri vermek yerine crowdfunding ve konvansiyonel sermaye IPO'ları arasındaki bir karışımı yerine, para veya simgeleri yayınlar. Bu kripto para birimleri, başlangıçta mülkiyet veya gelecekteki işlere katılma biçimini satın alır (ürünlerini satın alma hakkı gibi).

ICO mekanizması, bu yıl geleneksel başlangıç ***8203;***8203;aşaması girişim sermayesi pazarının değerini yitiren yeni kurulumlar için yüz milyonlarca dolar yükseltti. Alan şu anda büyük ölçüde düzenlenmemiş ve bir çok gözlemciye göre büyük bir "düzeltme" ye yönlendirilebilir. Ancak, uzun vadede, günümüz aracıları ve kapı görevlileri olmadan şirketler ve günlük yatırımcıların daha doğrudan işbirliği yapmalarını sağlayan önemli finansal yenilikler de olabilir.

WePower'daki mini-ICO'ların yanısıra, şirketin kendisi Kasım ayında bir ICO da planlıyor. Amaç, platform oluşturmaya ve sistemdeki enerji üreticilerinin listelemesine finansal garanti sağlayan 30 milyon dolarlık parayı yükseltmektir. Platform, alıcıların sözleşmeleri vadesi geldiğinde onurlandıklarına dair bir vaat olarak ortaya atılan teminat ödemelerinin arkasında duruyor. WePower, ICO'nun Kasım ortasında tamamlanmasından dokuz ay sonra canlı olarak geçmeyi planlıyor.

Kurucular, WePower'ın konvansiyonel pazardan daha düşük bir fiyatla elektrik sözleşmeleri sunacağını söylüyor. WePower'ın piyasaya çıkardığı İspanya pazarında, bir megawatt saatlik birimin birim başına 47 dolarlık standart bir toptan eşya fiyatına karşın birim başına 39 dolar - 40 dolar olacağını tahmin ediyorlar. Bu,% 17'lik bir tasarruf olacaktır ve birim kendisinin ticarete açık hale geleceğini, yani fiyat artarsa, simgeyi satabilirsiniz (yani, herhangi bir zamanda yenilenebilir enerji sıkıntısı yaşandığından).

Yenilenebilir enerjiyi tokenizing ve onu bir blokçık üzerine koyarak, WePower bu gücü herkes tarafından erişilebilir hale getiriyor. Ve bu insanlara daha fazla kontrol veriyor. Sonuç olarak, WePower üzerinde sözleşme imzalayan insanlar kendi enerjisini üreten tüccarlar oldukları gibi, bizim adımıza elektrik enerjisi alımı ve satımı için araç gereçlerin yerini alıyorlar. Faturayla belirlenen fiyatı göstermek yerine, faturaları platformda görüştükleri fiyatı gösterecektir. (Bununla birlikte, haneler ızgara iletim ve dağıtım masraflarını karşılamak zorunda kalacaklardır.)

Enerji endüstrisinde blok zincir teknolojisine çok fazla ilgi var ve birkaç erken aşama projesi zaten ortaya çıkmış durumda. LO3 Energy , Brooklyn'de bir blok gövdeye dayalı mikrogrid başlattı . Power Ledger'ın Avustralya'da birkaç blokajlı pilot projesi var . Drift, New York'ta bir blok köprü tabanlı bir hizmet programı başlattı . Ve bir dizi şirket Energy Web Foundation , yani Rocky Mountain Institute tarafından kurulan kar amacı gütmeyen bir grup ve enerji uygulamaları üzerine odaklanmış bir Avustralyalı blok zincir geliştirici olan Grid Singularity'de yer almaktadır.

WePower'ın kurucu ortaklarından biri olan Nick Martyniuk, "Enerji üretiminin giderek yerinden yönetim altındaki doğası, şebekenin daha ademi merkeziyetçi hale geldiğini görecektir ve blok zincirin doğası, iki gelişmenin elele geçeceği anlamına gelir" diyor. "Amaç, insanların yenilenebilir enerji satacakları ve ayrıca şebekeden enerji alabilecekleri gerçek bir akran to peer enerji platformu üretmektir."

Başlangıçta, WePower daha çok büyük enerji üreticileriyle çalışmayı planlıyor. Zaten İspanya'da üç güneş enerjisi tesisi ile sıralanan 1 gigawatt kapasiteye sahip olduğunu iddia ediyor. Uzun vadede, ihtiyaç duymayan kişisel güneş panellerinden aşırı güç satmak isteyen ev sahipleri de dahil olmak üzere küçük ölçekli üreticilerin gemiye gelmesini istiyor. Vizyon, evlerin hem ihtiyaçlarını karşılayıp tüketmekte olduğu, hem de merkezileştirilmemiş bir kasaya kaydedilen tüm işlemlerle bir araya geldiği, işbirliği içinde, düzleştirilmiş bir elektrik sistemi içindir. Böyle bir sistem, iktidarın maliyetini dramatik bir şekilde düşürebilir, ancak endüstrinin yüksek düzenleyici niteliği göz önüne alındığında, tam meyve vermenin birkaç yıl sürebilir.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tag Ekle
blockchain, btc, enerji, wepower


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.