Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Dijital Paralardan Haberler

Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..


Blockchain CEO’su: Merkez Bankaları 2018’de Bitcoin ve ethereum Tutacak

Dijital Paralardan Haberler


Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 14 Ocak 2018, 02:44
Root - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderator
 
İstanbul Avrupa Şubesi
Yaş: 35
Mesajlar: 1,999
Konular: 46
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Blockchain CEO’su: Merkez Bankaları 2018’de Bitcoin ve ethereum Tutacak

Coinbase'nin arkasında ikinci en yaygın kullanılan şifreleme cüzdanı Blockchain'in CEO'su Peter Smith, merkez bankalarının 2018'de bitoin ve Ethereum'un yerli sembolü Ether gibi ehemmiyetli dijital para birimlerine sahip olacağını belirtti.

"Bence bu sene, merkez bankalarının bilançolarının bir parçası olarak dijital para birimi tutmaya başladıklarını ilk görüyorum. Bitcoin arz tarafından zati en iyi 30 para birimi ve bu eğilim ve rezervlerin bir parçası olarak dijital para birimi tutma baskısı yalnızca ücret arttıkça hızlanacak " diye konuştu.

Kimi Merkez Bankaları Zaten Bitcoin'de Oturuyor

Aralık 2017'de, Bulgaristan hükümetinin hesabında çoğunlukla kolluk soruşturması esnasında ele geçirilen fonlar ve karanlık web pazarında operatörlerin darboğazından ele geçirilen 3 milyar doları aşkın para cezası olduğu bildirildi.

Mayıs ayında, Bulgar yetkililer, bitkisel paranın ücreti 15.000 doları göz önüne alındığında, bugün 3.2 milyar doları aşan 213.519 bitkonunu ele geçirdiğini resmi olarak bildirdiler.

"Bu cezai faaliyetin neticesi olarak, 2015 senesi için Gümrük İdaresi tarafından kaydedilen zararlar takriben 10 milyon Leva civarındadır. Ayrı olarak, ana kuşkuluların sanal alan bit eşi cüzdanlarında toplam 213.519 bitcoins değeri bulduk "diye izah etti Bulgaristan hükümeti.

Son yıllarda, dijital para piyasasının üstel bir oranda büyüdüğünden, kemirgenlerin yasa kaçakçılığına ek olarak, global merkez bankaları muhtemelen büyük miktarda bitkisel, eter ve diğer ehemmiyetli kripto para kazanmaya başlayacak. Bitcoin, bilhassa, 250 milyar dolar değerinde bir piyasa değeri ele geçirdi ve analist, nihayetinde 8 trilyon dolarlık altın piyasasıyla rekabet ederek değerli bir mağaza haline gelmeyi bekledi.

Ayrı olarak, şayet bitcoin, 40 trilyon dolarlık offshore bankacılık pazarı, 8 trilyon dolarlık altın pazarı ve 50 trilyon dolarlık fiat para piyasası amaçlayarak global ekonominin rezerv para birimlerinden biri haline gelirse, hükümetlerden bir miktar bit eşiğine ve alternatif kripto para birimlerine ihtiyaç duyacaklardır. önde gelen finansal otoriteler.

Bununla beraber, pazardaki bit eşinin ve diğer kripto para birimlerinin edinilmesi, iki seneden fazla bir müddettir Çin, Avrupa ve İngiltere'deki önde gelen merkez bankalarının ve devlet müesseselerinin bazılarının Merkez bankası tarafından ihraç edilen kripto dövizlerini vermeye çalışıyorlardı.

İki sene sonra onlarca milyon dolarlık araştırma ve geliştirme yatırımı ile merkez bankaları hükümetin desteklediği kripto para birimlerini test2 etmeye dahi yaklaşmadılar. Merkez bankası destekli şifreleme gelişimi konusundaki ilerlemenin olmaması, başlamak için gerçekçi olmayan iddialı bir tasarının saldırgan bir şekilde uygulanmasının bir neticesidir.

Kripto para birimlerinin ve blok ağına dayalı ağların tüm emeli, ademi merkeziyetin temel kavramına dayanmaktadır. Blok zincir ağlarında, kullanıcılar ödemeleri, işlemleri ve bilgileri karşılıklı olarak gönderebilir ve alabilir.

Gelecekte, merkez bankalarının, bitcoin destekleyen teknolojiye inanıp inanmadığı daha az ehemmiyet arz edecektir. Bitcoin'in yatırım ve güvenlik değeri, hükümetleri, bilhassa global rezerv para birimine dönüşme belirtileri göstermeye başlarsa, büyük miktarda kripto para birimi ele geçirmeye yönlendirecek.

Yazar: Ivan Merdanski
KAYNAK: https://bilgiportali.net/blockchain-...ereum-tutacak/
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.