Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Dijital Paralardan Haberler

Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..


Dernekler Kripto Para Reklamlarını Yasaklayanlara Dava Açmaktan Vazgeçmiyor

Dijital Paralardan Haberler


Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 28 Haziran 2018, 17:56
krpcoinacar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
 
Artvin Şubesi
Yaş: 33
Mesajlar: 30
Konular: 13
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Dernekler Kripto Para Reklamlarını Yasaklayanlara Dava Açmaktan Vazgeçmiyor

Facebook, Google ve Twitter gibi internet devlerinin kripto paralarla ICO'lara ait reklamları yasaklaması üzerine dernekler dava açmaya karar vermişti. Kararlılıkları ise devam ediyor…Kripto para reklamlarının yasaklanması ile piyasada büyük tartışmalar yaşanmaya başlamıştı. Kripto para dernekleri ise bu kısıtlamaları getiren internet devlerine karşı dava açmaya niyetlenmişlerdi. Şimdi bu reklamlara yönelik yasaklar gevşetilmeye başladı; ama dernekler dava açmaya devam etmek istiyorlar. Facebook ve Google ise dava açılmak istenen şirketlerin başında geliyor.

Facebook’un reklam politikasında değişikliğe gitmesine rağmen uluslararası bir BT şirketi dava açmaya kararlı.Facebook’a uyguladığı reklam politikası nedeniyle dava açma konusunda kararlı olduklarını söyledi. Facebook 2018 Ocak ayının sonunda yasakları başlatmıştı. Derneğin, Avrupa ve Asya’daki diğer meslektaşları ile birlikte Google ve Facebook gibi internet devlerine kripto para ve ICO reklamlarını yasakladıkları için dava açacakları biliniyor.

Pripachkin, ICO’lardaki kısıtlamayı iptal etmedikleri için dava açmaya devam edeceklerini ve sonuna kadar gideceklerini söyledi.Yasal konumlarını düzeltmek isteyen dernekler, internet devlerinin kısıtlama politikalarını güncellemelerine rağmen aldıkları karardan vazgeçmeyeceklerini söylüyor. Facebook Ürün Yönetimi Direktörü Rob Leathern, 26 Haziran itibariyle yeni politikaların yürürlüğe gireceğini söylemişti. “Yasaklanmış finansal ürün ve hizmet politikası” maddelerine ilişkin güncellemeler Salı günü duyurulmuştu.

RACIB kurucu ortaklarından olan Eurasian Blockchain Association (EBA) Facebook, Google ve Twitter’a dava açacağını Mart ayında duyurmuştu.EBA’nın bu hareketi ilk başta Kore Girişim İş Birliği ve Çin Kripto Para Yatırımcıları Birliği (LBTC) tarafından desteklenmişti. Twitter da Mart ayının başında sessiz sedasız reklam politikasını yenilemişti. Ardından da Google yasakları başlatmıştı. Daha sonra İsviçre, Kazakistan ve Ermenistan’daki kripto para topluluklarının temsilcileri de destek verdiklerini açıkladı. Dernekler, ABD yargısı kapsamında dava açmaya karar vermiş, New York ve Wyoming isimleri geçmiştir. Masrafların ise gönüllü bağışçılar tarafından karşılanacağı belirtilmişti.

Facebook’un reklam politikasını yenilemesindeki en büyük etkenin de bu davalar olduğu dile getiriliyor.RACIB başkanı avukatların davaya hazırlandıklarını söylüyor ve geri adım atsalar bile zararlarını kapatmak için bu hamleyi yapacaklarını ifade ediyor. Ayrıca yasakların, itibar kaybına neden olduğunu da dile getiriyor. Dernek, Rusya’da ICO düzenlemelerinin benimsenmesi için önemli bir rol oynuyor ve işlemlerin çok daha iyi koşullarda yasal olarak gerçekleşmesi için faaliyet gösteriyor.


Haber Kaynak: https://paratic.com
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.