Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Dijital Paralardan Haberler

Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..


Salyangoz Maili Bitcoin Scam, Yalancı Eşleri Hedefledi

Dijital Paralardan Haberler


Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 15 Ocak 2018, 00:20
Root - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderator
 
İstanbul Avrupa Şubesi
Yaş: 35
Mesajlar: 1,995
Konular: 46
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Salyangoz Maili Bitcoin Scam, Yalancı Eşleri Hedefledi

Sadakatsiz eşlerden para sıkışmasına sebep olan yeni bir suçlu aldatmaca var, ancak daha önceki modeli kullanıyor: AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Posta Servisi (USPS).

Siber güvenlik araştırmacısı Brian Krebs , sahtekarlıkçının binlerce dolarlık para ödemesi yapmadığı sürece aldatmaca sanatçısının salyangoz postası yoluyla şahsi mektup göndermeye başladığını ve alıcı eşini öne sürülen bir evlilik dışı olayla alakalı tehdit ederek göndermeye başladığını bildirdi .

“Beni şahsi olarak tanıyorsun ve kimse bana bakmak için beni tutmadı,” diye bir mektup geliyor. “Seni yakmak için dışarı çıkıp da çıkmadım. Sadece Bellevue’de bir işte çalışırken karşılaştığınız misadventures “ı kaçırdım talih yapıtı,” alıcının memleketi.

Hikayecik hesaplarından birincil olarak erkeği hedef alması için yazılan mektublar, daha sonra mektubda listelenen bir adrese 3.600 – 8.500 dolar farklılık gösteren bir miktarda bit eşi gönderirse yazarın alıcının eşini olay ile ilgili bilgilendirmesini tehdit eder .

“Bu yolu seçerseniz ne olacağını size söyleyeyim [harfi yoksayar]. Bu delili alıp karınıza göndereyim. Karınızı almadan önce size karşı sigorta yaptırdığınızda, arkadaşlarınız ve ailenize de kopyalar gönderirim. Böylelikle, [ilk isim redacted] karınıza temiz olmaya karar vermiş olsanız dahi, arkadaşlarınız ve aileniz benden gelen aksi bilginizi öğrenirken hissedeceği aşağılanma olayından kendisini savunamaz “diye uyarıldı.

Yazar, “Bankanızı kırmak istemiyorum” diye konuştu. “Sizi araştırmaya koyduğum vakiti yerine koymak istiyorum.”

Bitcoin’in gasp programlarında kullanımı, işlemlerin ölçüsüz ve düzmece olduğuna göre büyük oranda belgelenmiştir . Aslında benzer bir tasarı , evli insanlar için bir irtibat yeri olan Ashley Madison’un kesilmesini takiben 2015’te tur attı ve sitenin kullanıcı veritabanının sızmasına sebep oldu. Ancak, bu vaziyette gaspcıları e-posta yoluyla ve bilhassa de Ashley Madison kullanıcılarını hedef alan bu tasarısı gerçekleştirdiler.

Bununla beraber, mevcut şema, ansızın fazla kişi eşlerine sadık kalmalarına karşın bir mektup almayı bildirdi ve yazar öne sürülen olayı açığa çıkarma tehdidinde bulunmadığı için ayırım gözlenmemektedir.

Bu vaziyette, failin, sadakatsizlik gösteren beş eşten birinin posta kutularına erişeceğini ümit etmek için, failin boş tehditlere güvenilirlik sağlamak için salyangoz posta aracını kullandığı olası görünüyor .

KAYNAK: https://bilgiportali.net/salyangoz-m...eri-hedefledi/
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tag Ekle
bitcoin scam, hedefledi, salyangoz maili, yalancı eşleri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.