Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Dijital Paralardan Haberler

Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..


Avrupa Merkez Bankası: Kripto’nun Reel Ekonomi Üzerine Etkisi Yok

Dijital Paralardan Haberler


Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 23 Mayıs 2019, 13:35
kriptoparaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
 
Adana Şubesi
Yaş: 30
Mesajlar: 1
Konular: 1
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Avrupa Merkez Bankası: Kripto’nun Reel Ekonomi Üzerine Etkisi Yok

Avrupa Merkez Bankası (ECB), Mayıs ayındaki bir raporda kripto para birimlerinin para politikası veya faktörü üzerinde reel ekonomiye etkisi olmadığını belirtti. Avrupa Merkez Bankası, “Kripto Varlıkları: Finansal istikrar, para politikası ve ödemeler ve piyasa altyapıları için etkileri” başlıklı raporda, dijital para birimlerinin ekonomik gelişmeler ve para politikası üzerindeki potansiyel etkilerini ele alıyor.

Banka, özellikle kripto para birimleri nakit ve mevduat için güvenilir bir alternatif haline gelirse etkisinin ortaya çıkabileceğini ve şu anda gerçek paranın işlevlerini yerine getirmediğini belirtti. Banka ayrıca, kripto para birimlerinin dağıtımının sınırlı kaldığını vurguladı. Dijital varlıkların fiyatlarının dalgalı olması nedeniyle dijital para biriminde mal ve hizmet alımlarına izin vermeye hazır az sayıda tüccarın olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, AMB, değeri fiziki varlıklara, fiili para birimlerine sabitlenen veya bir algoritma ile stabilize edildiğini belirleyen stablecoinlerin gelişimi hakkında da konuştu. Bunların, merkez bankası rezervleriyle teminat altına alındığında daha az uçucu hale gelebileceğini belirterek sürekli izlemeyi garanti etti.

Son olarak, banka, “Kripto varlıklarının değerini koruyan merkez bankası ya da bir otorite gibi belirli bir kurum bulunmuyor. Bu da değişkenliğe yol açıyor ve para olarak kullanılmalarını engelliyor. Çünkü değerlerindeki bu uçuculuk değer deposu olarak kullanılmalarını önlüyor, ödeme aracı olarak kullanılmalarını engelliyor ve onları bir hesap birimi olarak kullanmayı zorlaştırıyor. ” açıklamasını yaptı.

Mayıs ayının başlarında, AMB başkanı Mario Draghi, kripto para birimlerinin “varlıkları açısından ekonomilerimizi makro bir şekilde etkileyebilecekleri kadar önemli olmadığını” söylemişti. Açıklamasına; “Kripto para birimleri veya bitcoinler veya bunun gibi şeyler gerçekten para birimleri değildir. Bunlar varlıktır. Bir Euro bugün, yarın ya da bir ay içinde bir eurodur. Yani Euro her zaman bir eurodur. Ve merkez bankası euronun arkasındadır. Kripto para birimlerinin arkasında kim var? Bu yüzden kripto varlıklar çok, çok riskli varlıklar. ” sözlerine yer vermişti.

https://kriptoparaci.com/wp-content/...nkas%C4%B1.jpg (Otomatik boyutlandırma özelliği olmadığı için resmi link olarak bıraktık)

Avrupa Merkez Bankası’nın stablecoins konusundaki tutumunu tekrarlayan Fransa Merkez Bankası yöneticisi Francois Villeroy de Galhau, bankanın istikrarlı bir şekilde gelişmesini yakından izlediğini söyledi. Villeroy, stabilcoinleri büyük ölçüde kripto para birimi belirteçlerinden ayırt etmek için önemli bir noktaya değindi ve stabilcoinlerin “bitcoin gibi spekülatif varlıklardan oldukça farklı olduğunu ve daha umut verici olduğunu” belirtti.

Tuna Kıraç
Muhabir
Kripto Para Haberler
Saygılarımla
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tag Ekle
kripto para haber


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.