Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Dijital Paralardan Haberler

Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..


Tüm sanal para birimlerinde yaşanan düşüşün asıl sebebi ne?

Dijital Paralardan Haberler


Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 17 Ocak 2018, 01:17
CtrL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Silver Üye
 
Konya Şubesi
Yaş: 21
Mesajlar: 386
Konular: 220
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Tüm sanal para birimlerinde yaşanan düşüşün asıl sebebi ne?

Tüm sanal para birimlerinde yaşanan düşüşün asıl sebebi ne?

"3 dakika minimum okuma süresi"
Son birkaç haftadır kripto para piyasasında ciddi bir dalgalanma söz konusu. Başta Bitcoin olmak üzere Ethereum, Ripple ve diğer (en değerli 50 alt coin’den 48’i) alt coin’ler değerlerini büyük bir hızla kaybediyor. Hatta bu kayıp o kadar yüksek ki, 16 Ocak itibariyle kripto para piyasasında toplamda %40 oranındaki bir düşüşten söz ediyoruz. Haliyle bu durum, Bitcoin ya da herhangi bir alt coin’e yatırım yapanların canını fazlasıyla sıkıyor. CoinMarketCap istatistiklerine ve hacmine göre en değerli ilk 50 coin arasında bu süreçte yalnızca Gas ve Tether %1’lik kâr sağlamış durumda. Peki ama birkaç hafta içinde kripto para birimlerinin neredeyse hepsinde meydana gelen bu düşüşün asıl sebebi ne?Dalgalanmaların en büyük iki sebebi: Güney Kore ve Çin
Kripto para birimlerindeki dalgalanmanın birinci ve en önemli sebebi Güney Kore. Birkaç gün önce Güney Kore hükümetinin, yatırımcıların kimlik bilgilerini bankalara vermeyi reddetmesi ise asıl patlama noktası olarak gösterilebilir. Böylece halihazırda Bitcoin ya da alt coin’lere yatırım yapmış olanlar bir panik oluşturduğu gibi, yeni yatırımcılar için de durum korkunç boyutlara ulaştı. İkinci sebep ise Çin’deki yasaklanma konusu. Kripto paralar konusunda bir türlü net bir tavır alamayan Çin, dijital paraların hacmini ve değerini önemli oranda etkiliyor.

Elbette bu ilk iki madde haricinde de belirli parametreler var. Bunların başında ise Bitcoin ya da diğer alt coin’lere “balon” açıklamaları yapanlar. Evet, bu söylemlerle haberler ve yayınlar yaparak önemli kitlelere ulaşan medya kuruluşları ya da çok yüksek takipçili sosyal medya kullanıcıları, ne yazık ki piyasayı bir şekilde manipüle edebiliyor. Çözüm ne? Çözüm, sakin kalıp, geçtiğimiz yıllarda yaşanan benzer dalgalanmalara bakıp karar vermek.

Kripto paralar konusunda son iki yıllık grafiklere bakıp bir çözümleme yapmak aslında şu anda alınacak tavrı ortaya çıkarıyor. Zira benzer dalgalanmalar son iki yıldır Ocak ayının ortalarında yaşanıyor. Şöyle ki;

2016’da 7.5 milyar dolar olan kripto para market hacmi 6 milyar dolara geriledi.
2017’de 21.9 milyar dolar olan kripto para market hacmi 14.4 milyar dolara geriledi.
Evet; bu düşüşler son iki yıla ait. Ancak kripto para piyasayasında benzer durumlar sürekli olarak yaşanabiliyor. Burada yatırımcılara düşen en önemli görev – zor olsa da – paniğe kapılmak yerine sakin kalmayı başarmak. Böylece önümüzdeki aylarda hem Bitcoin hem de alt coin’lerde yaşanacak artışı ve kazancı ikinci plana atmamak gerekiyor.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tag Ekle
bitcoin, dalgalanma, kripto, milyar, sanalpara


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.