Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Dijital Paralardan Haberler

Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..


2040 Yılına Kadar Her Kesimin Bitcoini Olacak

Dijital Paralardan Haberler


Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 20 Aralık 2017, 17:02
Root - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderator
 
İstanbul Avrupa Şubesi
Yaş: 35
Mesajlar: 1,999
Konular: 46
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart 2040 Yılına Kadar Her Kesimin Bitcoini Olacak

2040 Yılına Kadar Her Kesimin Bitcoini Olacak

Önemli bir risk sermayesi yatırımcısı olan Balaji Srinivasan ve finansman değeri yüz milyon doları aşmış Bitcoin odaklı yeni girişim olan Earn.com CEO’su, 2040 yılına kadar 30 yaşın altındaki her kesmin Bitcoin’den haberdar ve elinde bulundurcağını öngörüyor.


Böylelikle, Srinivasan, 2010 yılından sonra doğan herkesin, Bitcoin’i, genel tüketiciler , işletmeler, yatırım firmaları ve finans kuruluşları tarafından geçerli Bitcoin’e sahip olma oranı dikkate alındığında 2040 yılına kadar bir değer deposu veya bir para birimi olarak kullanacağı anlamına geliyor .

Hızlı kabul oranı
Dünyanın en büyük Bitcoin aracı kurumları ve finans kuruluşlarından Coinbase, CME, CBOE ve Gemini, bu hafta, kurumsal yatırımcıları orta ve uzun vadede hedef alan stratejiler ve altyapı çalışmaları yaptı.

Kurumsal yatırımcıların en az 10 milyon dolarlık bir yatırım yapmasını sağlayan Coinbase’in Saklama platformu ve CME Group’un ABD Ticaret ve Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından 2018 yılı ortalarında onaylanan Bitcoin vadeli işlemleri borsası ile büyük olasılıkla ABD ve Güney Kore ve Japonya gibi büyük pazarlar, zaten Bitcoin’i sağlam bir değer ve dijital para deposu olarak kabul etmiş olacak.

Önümüzdeki yıllarda yüz milyarlarca dolar Bitcoin pazarına geçeceği için, Bitcoin, doğal olarak küresel dijital para birimine dönüşecek . Facebook IQ tarafından yapılan bir araştırmada, bankacılık sektörüyle bağlantısı kesilmiş hissettikleri ve finansal kurumlara para, sermaye ve yatırımlarıyla güvenmediği ortaya çıktı .Büyük çoğunluğunun konvansiyonel finansal hizmet sağlayıcılarının hizmetlerinden memnun olmadığını ve daha iyi, daha verimli ve şeffaf sistemlere geçmek istediğini göz önüne alındığında, uzun vadede Bitcoin’in küresel finansal sektörü değiştireceğini düşünüyoruz.

Bitcoin’e doğru bankaların korkusu giderek artıyor!
JPMorgan CEO’su Jamie Dimon gibi Bitcoin’in bankacılık sektöründeki kamu görevlileri tarafından baştan aşağı kınanması da Bitcoin’in genel kabul görmesinin tetiklenmesine neden oldu. Birkaç ay önce Dimon, Bitcoin’i dolandırıcılık ve balon olarak tanımlarken JPMorgan, fiili sahtekarlık faaliyeti olan ipotek dolandırıcılık işlemlerinden dolayı 2 milyar dolara para cezasına çarptırıldı.

Daha sonra, JPMorgan tüccarlarının ve müşterilerinin Dimon’un Bitcoin’i kınamasından sonra Bitcoin döviz ticareti notu (ETN) olan Nordic Nasdaq’ın XBT Sağlayıcısı aracılığıyla para yatırdığını keşfedildi.

Finans sektörü Bitcoinin temsil ettiği şeffaflık ve dolandırıcılık eksikliğini anlıyor ve tamamen matematiksel, sistematik ve merkezi olmayan Bitcoin’e doğru kayıyor.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.