Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Dijital Paralardan Haberler

Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..


Türkiye Kripto Birliği`nden Açıklama

Dijital Paralardan Haberler


Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 17 Ocak 2018, 14:17
CooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gold Üye
 
İzmir Şubesi
Mesajlar: 441
Konular: 231
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Türkiye Kripto Birliği`nden Açıklama

Değerli takipçilerimiz,

Kripto borsa yatırımcıları ve takip edenlerin aklında aynı soru var; Neden göstergeler kırmızılara büründü?

Bu deneyimli olanlar için oldukça açıktır. Fakat nispeten yeniyseniz, bu yazımız sizlere yardımcı olabilir. Bu düzeltmeye sağlıklı ve son aylarda gerçekleşen muazzam bir büyümenin ardından çok ihtiyaç duyuldu. Sonsuza kadar kripto para borsasında fiyatların yükseleceğini düşünmek hayalperestliktir. Yükselişler olabileceği gibi düşüşler de olacaktır. Yapılması gereken borsalarda gerileme yaşınırken nasıl davranılması gerektiğini öğrenmektir.

Eğer piyasanın sağlıklı kalması hedefleniyor ise düzeltmelere ihtiyacı her daim olacaktır. Son günlerde Kore’den çıkan haberler, kripto para piyasalarında korku ve şüphe yarattı, belirsizlik oluşturdu.
CNBC gibi kitle iletişim araçlarının asılsız haberleri yukarıdaki durumları tetikleyen faktörlerden başlıcalarıydı (CNBC, bugün “Çin’de kripto ticaretinin yasaklanması” üzerine bir başka makale daha yayınladı).

Benzer durumlar, sert düşüşler, daha önceleri, 2016 ve 2017 yıllarında da yaşandı. Portföyünüzdeki düşüşün sizleri üzdüğünü biliyoruz, bazı takipçilerimiz panik halinde bizlere mesajlar gönderiyorlar, uzun vadeli altcoin önerilerimizde yaşanan düşüşlerin geri dönüşü olup, olmadığını merak etmekteler… Unutmayınız ki orta ve uzun vadede kâr için buradayız. Önerilerimizi harfiyen uygulayanlar portföylerini geliştirmekte ve korumaktadırlar. Her daim bildirdiğimiz gibi cüzdanlarının %5-%10’luk dilimleri ile altcoin alışverişi yapanlar bu tip ayı pazarlarında kendilerini büyük zararlardan korumaktadırlar.

Tüm yazılanlar ile birlikte, orta ve uzun vadeli düşünmüyor, günlük alış verişler yapmak üzere hareket ediyorsanız asla duygularınız ile davranmamalısınız. Bu işe duygularınızı karıştırıyor iseniz kripto para borsalarının size göre olmadığını bilmelisiniz. Fakat duygularınızı ön planda tutmuyor, sakin kalmayı başarabiliyor iseniz ve bu tip durumlarda kayıplarınız sizi üzüyor ise alış - veriş stratejilerinizi baştan oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Günümüzde Bitcoin’in kontrolünün Wall Street'in elinde olduğunu unutmamalıyız… Gelecek günlerde de bugün yaşadığımız gibi süreçler ve manipüle etme çabaları ile karşılacağız. Bitcoin’in istikrarlı yükseliş hareketi bazılarının işine gelmeyecek ve fiyatının düşmesi için çabalayacaklardır.

Bitcoin balinalarının tüm bu bahsi geçenleri yapma güçlerinin olduğunu düşünüyoruz… Fakat, Wall Street'in, Bitcoin balinalarına kıyasla muazzam miktarlarda parayı temsil ettiğini de artık kabul etmeliyiz. Günümüzde, Wall Street’in, Futures açılımını da kullanarak müthiş kazançlar elde etme şansı önlerinde durmakta. Ve bu fırsatı yavaş yavaş değerlendirmeye başladılar. Manipülasyonlar daha yeni yeni başlıyor diyebiliriz.

Bitcoin'in 2018'de 100.000 Dolar’a ulaşmasıyla ilgili makaleleri muhakkak okumuşsunuzdur. Bir tahmin olarak belki de Bitcoin, Wall Street tarafından 10.000 - 15.000 Dolar aralığında sıkıştırılacak ya da 30.000 Dolar’a doğru hareket çeşitli manipülasyonlar ile sağlanacak ve +kazançlarını alıp çıkacaklardır. Wall Street ile bireysel kullanıcılar arasındaki bu Bitcoin oyunu gün geçtikçe daha tehlikeli bir hal almaktadır.

Kripto paralar sayesinde geleceğemizin şekilleneceğine inanıyoruz. Merkezleşmeden uzak, medyaların, korku, şüphe ve belirsizlik yaymasına olanak tanımayan, bankalara karşı dirençli bir finansal sistemin adımları atılmakta. Bu doğrultuda önemli ilerlemeler kaydediyoruz. Kripto para sistemini benimsediğimiz sürece kazanan bizler olacağız.

Makalemizi Warren Buffett’in sozleri ile bitirmek istiyoruz;
Başkaları açgözlü olduğu zaman kork. Başkaları korktuğu zaman açgözlü ol.

Warren Buffett’in kripto paralar hakkında bilgisi olmadığını ya da kazanç elde etmek için insanları manipüle ettiğini düşünebilirsiniz. Bu söz ile anlatılmak istenen ticarette farklı düşünebilmenin, risk almanın kazandıracağıdır.

Bugün ve benzeri tüm tablonun kırmızı olduğu günlerde sabırlı ve tedbirli olmak sonunda mutlaka kazandıracaktır. Çayınızı, kahvenizi alın, bir süre borsa ekranlarınızdan uzaklaşın ve sakince beklemeye koyulun. Altcoinlerinizi elden çıkartmayın, unutmayın; her iniş sonrası daha güçlü çıkışlar kaçınılmazdır.

Türkiye Kripto Birliği
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tag Ekle
bitcoin, borsa, btc, kripto, vadeli


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.