Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Dijital Paralardan Haberler

Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..


Türkiye’nin ilk ve tek milli dijital parası Turcoin

Dijital Paralardan Haberler


Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 20 Ocak 2018, 01:22
CooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gold Üye
 
İzmir Şubesi
Mesajlar: 431
Konular: 229
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Türkiye’nin ilk ve tek milli dijital parası Turcoin

Türkiye'nin ilk ve tek milli dijital parası Turcoin'i tanıtan ve çok kısa bir zamanda banka anlaşmalı olarak piyasaya sürecek olan Hipper Aş yatırımlarına ve ses getiren vizyon dolu projelerine devam ediyor.

Hipper Aş; Kocaeli'de biri 1700 m2 kapalı alanı, diğeri ise 28000 m2 açık ve 12000 m2 kapalı alanı bulunan ve toplamda 25 Milyon $ lık yatırım ile kurulan mining (Coin Madenciliği) tesisleri ile dijital para (coin) üretimine başlamaya hazır
Son teknoloji özel üretim cihazlarla donatılan tesiste 3 ayrı güvenlik sistemi ve donanımlar mevcut.Bunlar;

1- Tüm tesise entegre iklimlendirme sistemi.
2- Tüm tesis ve cihazlara entegre hava soğutma sistemi.
3- Tüm tesis ve cihazlara entegre sıvı soğutma sistemi.
4- Tüm bunlarla organize çalışan, cihazlara entegre, üretimin en verimli seviyede gerçekleştirilmesi adına ayrıca geliştirilen yazılım sistemi.

TESİSİN ÖZELLİKLERİ

GBC Holding Sahibi Sadun KAYA'nın Forbes dergisine verdiği röportaj ;

Her bir bilgisayarda 19 tane ekran kartı var. Biri 477 m², 2 tanesi 300 m² ve bir diğeri 682 m² olmak üzere toplam olarak iki tesis bulunuyor. İlk 300 m² olan tesisimizde 350 adet bilgisayar bulunuyor. Bir ekran kartının değeri 336 $ Sadece ekran kartlarının Toplam fiyatı: 9 Trilyon. Diğer tesislerimizi de hesaba katıp 3 katını hesaplarsak toplam: 25 milyon $ yapar. Burada kurulan sistem bile her bir dükkân için en az 1 MW'lık trafo gücü gerektiriyor. Bu bölgenin çektiği elektriğin tamamına tekabül ediyor. Her bir trafonun yapımı bile birkaç yüz milyarı buluyor. Yeniköy tarafında 28 dönümlük bir arazimiz var. Orada inşaatımız devam ediyor. 12 bin m² buradaki alanları topladığınızda toplamda 17000 m² yapıyor, diğeri ise 28 bin m² açık alan, 12 bin m² kapalı alan 11,5 metre yükseklik olacak ve yaklaşık olarak 50 bin makine yerleştireceğiz. Ardından İzlanda' da bir tesis kuracağız. Tercihimizin İzlanda olmasındaki en büyük sebep ise; bu makinelerin soğutma problemi"¦ Çünkü bu makineler yüksek elektrik ile çalıştığı için soğutma sorununu gidermek gerekiyor. İzlanda da jeotermal enerji kullanılıyor ve soğuk iklim yaşayan bir ülke olması sebebi ile İzlanda doğru bir tercih oldu bizim için.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tag Ekle
hipper, kocaeli, madencilik, tesis, turcoin


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.