Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Dijital Paralardan Haberler

Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..


IOTA’nın Çok Fazla Sorunu Olduğu Görüldü

Dijital Paralardan Haberler


Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 25 Ocak 2018, 18:04
Uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderator
 
İzmir Şubesi
Mesajlar: 669
Konular: 290
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart IOTA’nın Çok Fazla Sorunu Olduğu Görüldü

Uzmanlar, IOTA‘nın aslında sahip olduğu gerçek değerin çok daha üstünde bir fiyata sahip olduğunu söylüyorlar. Projenin piyasaya uygun gerçek bir ürünü olmadığı, merkezi ve dengesiz bir ağa sahip olduğu söyleniyor. Uzmanlar aynı zamanda yazılımda var olan çok ciddi zayıflıkların IOTA ekibi tarafından hala daha düzeltilmemesinin endişe verici olduğunu düşünüyorlar.

IOTA “Kesinlikle Fazla Değerli”
Piyasa hacmi bakımından dünyanın en büyük 11. kripto parası olan MIOTA’nın ardındaki ağ IOTA, yeni yayınlanmış bir rapora göre şu an sahip olduğu fiyatı hak etmiyor. IOTA hakkında yazılmış bu 12 sayfalık analiz 100 milyon $ değerindeki kripto para yatırım firması Multicoin Capital tarafından yayınlandı.

Uzmanlar IOTA, IOTA’nın teknolojisi ve ekibi hakkında sayısız sorun bulduklarını iddia ediyorlar. Analizde varılan sonuç ise IOTA ağının şu anki durumu, bulunan teknik riskler ve protokoldeki hatalara dair bulunan kanıtlar ışığında “IOTA’nın şu anki fiyatlara göre kesinlikle gereğinden fazla değerli” olduğu.

Büyük Sorunlar
Yayınlanan rapor proje ile ilgili pek çok sorunu gün ışığına çıkarıyor. Bu sorunların en başında ise projenin hala daha piyasaya uygun gerçek bir ürün sunmuyor olması geliyor. IOTA’nın vaat ettiği kullanım alanları çok yaygın değil ve belirsiz.

IoT cihazlarının ağ üzerinde işlem yapabilmesi için masraflı donanımlara sahip olması gerekecek. Rapora göre bu, pazara açılma stratejisinin projenin kendi başarısına dayalı olduğunu ve yedek bir planın bulunmadığını gösteriyor.

Analiz aynı zamanda IOTA ağının şu anki haliyle saldırılardan korunmak için merkezi, kapalı kaynaklı bir “koordinatöre” güvendiğini ve ekibin bu durumun ne zaman ve nasıl çözüleceğine dair hala daha bir bilgi vermediğini belirtiyor. IOTA ağının pek çok kez kullanılamadığı oldu ve ağ aynı zamanda kesintiler de yaşadı. Proje ekibinin buglardan veya saldırılardan korunmak için Koordinatör’ü kapatması, dolayısıyla da ağı kullanılamaz hale getirmesi gerekiyordu.

Uzmanların bulduğu en önemli sorun ise IOTA’nın hash fonksiyonundaki yazılım zayıflıkları ve proje ekibinin bu zayıflıklarla başa çıkma şekli. IOTA bu zayıflıkların kasıtlı olarak yerleştirildiklerini ve fonksiyonu kopyalamaya çalışabilecek dolandırıcılar için “kopyalama karşıtı” olduklarını iddia etmişti. Proje ekibi Koordinatör’ün kötüye kullanılmasının imkansız olduğunu söylese de bunu doğrulamanın bir yolu yok çünkü yayınlanan raporda da belirtildiği üzere bu kapalı bir kaynak. Raporda konuyla ilgili şu yorum yapıldı:

“Böyle yaparak zayıflıkların var olmasına kasıtlı olarak izin verdiler ve açık-kaynak yazılımının yapısını ihlal ettiler. Ekip başka zayıflıkların var olup olmadığını açıklamayı reddetti.”

Yapılan analizler IOTA ağının şu anki hali göz önünde bulundurularak yapılmış ancak şunu da hatırlamak gerekiyor ki IOTA projesi zaten geleceğe odaklanmış bir proje. Kendini tamamen gelecekte ön plana çıkacağını düşündüğü bir piyasaya ve bu piyasada kullanılmaya odaklamış IOTA’yı günümüzde çok fazla kullanım alanına sahip olmadığı için eleştirmenin pek lüzumu yok çünkü proje zaten şu anda geniş bir kullanım alanına sahip olduğunu iddia etmiyor.

Kaynak: bitcoin.com koinbulteni.com
__________________
Borsa bir milletin hayat damarıdır.
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 26 Ocak 2018, 11:52
CooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gold Üye
 
İzmir Şubesi
Mesajlar: 429
Konular: 229
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart

Oldugundan daha degerli veya ederinin üzerinde nasıl bir mantıktır..piyasası oluşmus, alici ve saticinin bulusması ile fiyat oluşmuş zaten..oluşan fiyat bugün icin herzaman o koinin ederidir diyebiliriz bence....Zaten fiyatını düşürmek icin yapılan haberle bunlar bence..bu demekki biraz daha iota almak lazım
ilk kripto pqralara girdiginde aldigim altcoinlerden ozmandan bu zmana o kadar haber yapildi bi halt olmadi su coinden olacagida yok

3,5 4$ civarından alan arkadaşlara Volkan konak- Elimize Verdiler Şarkısını kendilerine armagan ediyorum. Tepeden alıp aylarca bekleyeceksiniz kardeşlerim Allah yar ve yardımcınız olsun.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tag Ekle
bitcoin.com, iota, koinbulteni.com, siberekonomi.com, ıota


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.