Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Dijital Paralardan Haberler

Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..


GÜNEY KORE KRIPTO PARA YASAKLAMIYACAK güney kore Maliyesi

Dijital Paralardan Haberler


Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 02 Şubat 2018, 10:55
Uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderator
 
İzmir Şubesi
Mesajlar: 695
Konular: 298
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart GÜNEY KORE KRIPTO PARA YASAKLAMIYACAK güney kore Maliyesi

GÜNEY KORE KRIPTO PARA YASAKLAMIYACAK güney kore Maliyesi ..
Güney Kore Maliye bakanı, yaptığı açıklama ile ülkede kripto para ticaretinin yasaklanması konusunun hiçbir zaman söz konusu olmadığını belirtti. Konuyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Güney Kore maliye bakanı Kim Dong Yeon, kripto paraların düzenlenmesi ilişkin sorulan soruya şöyle yanıt verdi:
Hükümet olarak öncelikli hedefimiz kripto para borsalarının düzenlenmesi. Onun dışında yakın vadede herhangi bir hedefimizi bulunmuyor.”
Güney Kore’nin bu hamlesiyle, komşusu Çin’deki gelişmelere oranla görece daha ılımlı bir politika izleyeceği ortaya çıkarken, bu açıklamaların özellikle son dönemde Kore merkezli gelişmelerle sıkıntılı günler yaşayan piyasaya etkisinin ne olacağı ise henüz meçhul.

Güney Kore, kripto para ticaretinde özellikle anonim ve sanal hesaplarla yapılan kripto para ticaretine karşı ciddi mücadele veriyor. Ülkede, daha önce de açıklandığı üzere, sanal hesaplar ile kripto para ticareti yapmak artık yasaklanıyor. Güney Kore merkezli borsalarda ticaret yapan ülke vatandaşlarının, kripto para hesapları bilgileri ile devlet bankalarındaki hesap bilgilerinin uyulması şart koşulurken, bunu yapmayı reddeden vatandaşların ciddi para cezası alması bekleniyor.
Ancak son dönemde artık dozajı iyice artan bazı spekülatif haberlerde ise, ülkenin kripto para ticaretini kökten bir şekilde yasaklamayı düşündüğü haberleri sıkça gündeme gelmiş ve bu durum, kripto para piyasalarında birtakım hareketlenmelere yol açmıştı. Özellikle Güney Kore, dünyadaki kripto para ticaretini hacminin büyük bir kısmına katkıda bulunan bir merkez olduğu için, ülkedeki kripto para haberlerinin piyasaya yansıması bir hayli güçlü olabiliyor.
Yine de gelinen noktaya baktığımız zaman, Güney Kore hükümetinin öncelikli hedefinin borsaları düzenlemek olduğu aşikar. Özellikle kripto paraların kullanıldığı kara para aklama, vergi kaçakçılığı ve terör finansmanı gibi durumlar karşısında kendini güvenceye almak isteyen Güney Kore hükümeti, bu yönde attığı adımları da uygulamaya koymaya başladı.
Özellikle 11 Ocak’ta bazı medya organlarında yer alan ve büyük karışıklığa yol açan Güney Kore Hükümeti’nin kripto para ticaretini tamamen yasaklayacağı iddialarının, en azından şimdilik gerçeği yansıtmadığı görülüyor. Bu durumun kripto para piyasalarını rahatlatıp rahatlatmayacağını ise zaman gösterecek…
__________________
Borsa bir milletin hayat damarıdır.
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 02 Şubat 2018, 10:56
CooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gold Üye
 
İzmir Şubesi
Mesajlar: 441
Konular: 231
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart

çünkü onunla bi alakası yok da o yüzden..nokta nokta bilmem kaç dolarken sonradan 1 $ - 10 $ - 100$- 500 $ - 2500 $ - 20 bin $ olurkende kimseyle anlaşma sağladığı için güvenildiği ya da güvenilmediği bir yerlerde geçtiği için bilmem ne bakanı bilmem ne başkanı yorum yaptığı için olmadı..manipülatif işte meret..çok ilginç bir durumu var..kimbilir ne oluyorda yükseliyor ve düşüyor belli değil..ben sana daha realist konuşayım..biz şu an burda güney kore maliye bakanının konuşmasını değilde arthuronun eduardoya telefon etmesini bekliyoruz ya da şeyh emir ebuzered e edebilir sorun değil..mayıs gibi bu konuşmaların başlamasını bekliyorum..özellikle temmuz ağustos gibi daha da artabilir konuşmalar ***55357;***56842;***55357;***56842;***55357;***56842;
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 02 Şubat 2018, 10:56
CtrL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Silver Üye
 
Konya Şubesi
Yaş: 21
Mesajlar: 386
Konular: 220
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart

Yasaklayacak diyince düşen şey yasaklamayacak diyince neden artmiyor lanet olsun öyle mantiga
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tag Ekle
bakanlık, kore, kripto, kriptopara, maliye


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.