Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Dijital Paralardan Haberler

Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..


Blok zincirinin vaadi Güven makinesi

Dijital Paralardan Haberler


Dijital Paralardan Haberler Dijital Paralardan Önemli Gelişmeleri Burada Görebilir veya Paylaşabilir Tartışıp Yorum Yapabilirsiniz..

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 06 Şubat 2018, 11:23
CooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gold Üye
 
İzmir Şubesi
Mesajlar: 431
Konular: 229
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Blok zincirinin vaadi Güven makinesi

Blok zincirinin vaadi Güven makinesi
Bitcoin'in arkasındaki teknoloji, ekonominin nasıl çalıştığını değiştirebilir.BİTCOIN kötü bir üne sahiptir. Büyük bir bilgisayar ağı tarafından güçlendirilen merkezsiz dijital şifreli para birimi, değerindeki vahşi dalgalanmalar, destekçilerinin gayreti ve soygun, uyuşturucu satın alma ve "karanlık net" in çevrimiçi çarşıları işe alma görevlileri gibi dejeneratif kullanımları ile ünlüdür ”.

Bu adil değil. Bir bit eşiğinin değeri, bu yılın çoğunda yaklaşık 250 $ 'da oldukça dengeli bir hal aldı. Düzenleyiciler ve finansal kurumlar arasında şüphecilik, coşkuya yol açtı (Avrupa Birliği yakın zamanda bunu bir para birimi olarak kabul etti). Ancak hepsinden haksız olan şey, bitkinin gölgeli görüntüsü, insanların kendisini destekleyen teknoloji olan "blok zincir" in olağanüstü potansiyelini gözden kaçırmasına neden oluyor. Bu yenilik cryptocurrency ötesinde bir önem taşıyor. Blokçalar, nötr bir merkezi otoriteyi geçmek zorunda kalmadan, birbirlerine güvenmeyen kişilerin birlikte çalışmasını sağlar. Basitçe belirtmek gerekirse, güven oluşturmak için bir makinedir.Blok zincir gıda zinciri

Blok zincir sistemlerinin gücünü ve yapabilecekleri şeyleri anlamak için, sık sık karıştırılan üç şey, yani bit eşli para birimi, onu destekleyen özel blok zincir ve genel olarak blok zincir fikrini birbirinden ayırmak önemlidir. Yardımcı bir benzetme, Napster'la birlikte, ancak 1999'da hattına çıkarak milyonlarca müzik parçasına ücretsiz erişim sağlayan, yasadışı "eşler arası" dosya paylaşım servisidir. Napster'ın kendisi derhal kapandı, ancak bir dizi başka meslektaşların hizmetine ilham kaynağı oldu. Bunların birçoğu aynı zamanda müzik ve film korsanlığı için kullanılıyordu. Ancak, şüpheli kökenlerine rağmen eşler arası teknoloji, meşru kullanımlar buluyor; Skype (telefon için) ve Spotify (müzik akışı için) gibi internet girişimlerine güç vermişti ve ayrıca, bitsoydu.

Blok zinciri daha da güçlü bir teknolojidir. Özünde, herkesin denetleyebileceği, ancak tek bir kullanıcının kontrol etmediği paylaşılan, güvenilir bir kamu defteri defteri. Bir blokçuluk sistemindeki katılımcılar topluca defteri güncel tutar: sadece sıkı kurallara ve genel anlaşmaya göre değiştirilebilir. Bitcoin'in banka defteri defteri, iki harcı harcamayı önler ve işlemleri sürekli olarak takip eder. Merkez bankasız bir para birimini mümkün kılan şey budur.

Blok zincirler, kriptografinin beklenmedik sonuçlarının en son örneğidir. Matematiksel şifreleme, orijinal bir bilgiyi karma olarak bilinen bir koda kaynatmak için kullanılır. Blok zincirinin herhangi bir parçasını kurcalamak için herhangi bir girişim hemen görülür - çünkü yeni karma eskisi ile eşleşmez. Bu şekilde bilgiyi gizli (mesajların şifrelenmesi ve çevrimiçi alışveriş ve bankacılık için hayati önem taşıyan) bir bilim paradoksal olarak da açık ticaret için bir araçtır.

Bitkonun kendisi asla meraktan daha fazla olmayabilir. Bununla birlikte, blok zincirlerin diğer kullanımları var, çünkü her tür işlem için hayati önem taşıyan güvenilir bir kayıt gerekliliğini karşılıyorlar. Startseven onlarca, artık bitkisel blok zincirle akıllıca şeyler yaparak veya kendi blok zincirlerini yaratarak blok zincir teknolojisini kullanmayı umuyorlar (makaleye bakın ).

Örneğin, bir fikir, ucuz, müdahale-geçirmez kamuya açık veritabanlarını (arazi kayıtları) yapmak, diyor, (Honduras ve Yunanistan ilgileniyor); veya lüks mallar veya sanat eserleri sahipliği kayıtları. Belgeler, halka açık bir blok zincirine bilgi yerleştirerek noter tasdikli hale getirilebilir; artık onlara kefil olmak için notere ihtiyacınız kalmaz. Mali hizmetler firmaları, bir dizi iç defterin yerine neyin kime ait olduğunun bir kaydı olarak blok zincir kullanmayı düşünüyorlar. Güvenilir bir özel defter defteri, her işlemin bir karşı tarafla mutabakat ihtiyacını ortadan kaldırır, hızlıdır ve hataları en aza indirir. Santander, 2022 yılına kadar bankaları yılda 20 milyar dolar tasarruf edebileceğini düşünüyor. Yirmi beş banka R3 CEV adlı bir blok zincirinin yeni standartlarını geliştirmeye başlamıştı.

Bu yeni blok zincirlerin tam olarak bu şekilde çalışmasına gerek yoktur. Birçoğu, örneğin, enerji yoğun "madencilik" sürecine alternatifler bularak modelini değiştirebilir ve katılımcıya, yeni defter dönüştürmelerini, defteri korumak için gereken bilgi işlem gücü karşılığında verir. Bir endüstri içinde incelenen bir grup katılımcı, daha az güvenlik gerektiren özel bir blok zincirine katılmayı kabul edebilir. Blockchains, yalnızca iki veya daha fazla taraf onayı verdiyse veya başka bir işlem önce tamamlandıysa, işlem kurallarını da uygulayabilir. Napster ve akran-to-peer teknolojisinde olduğu gibi akıllı bir fikir değiştirildi ve geliştirildi. Bu süreçte, gölgeleme konusundaki itibarı hızlıca dağıtıyor.

Blokta yeni zincirler

Blok zincirlerinin yayılması, "güven işinde" kimseler için kötüdür - bankalar, evleri temizleme ve devlet makamlarını işlemler için yeterince güvenilir sayılan merkezî kurumlar ve bürokrasiler. Bazı bankalar ve hükümetler bu yeni teknolojinin kullanımını keşfederken bile, bazıları kesinlikle onunla savaşacak. Ancak son yıllarda hükümetlere ve bankalara olan güvenin azalması göz önüne alındığında, daha fazla inceleme ve şeffaflık yaratmanın bir yolu kötü bir şey olamaz.

Bu erken safhada blok zincirler için düzenlemeler yapmak bir hatadır: akran-to-peer teknolojisi geçmişi, teknolojinin tam potansiyelinin ortaya çıkması birkaç yıl önce olabileceğini düşündürmektedir. Bu arada, düzenleyiciler, aşırı kurallara sahip kurallarla hızlı bir şekilde gelişen bir fikri boğuşma riski taşımak yerine, ellerinde kalmalı veya mevcut çerçevelerde yeni yaklaşımları benimser şekilde bulmalı.

Paylaşılan devlet tahvili kavramı, devrim niteliğinde veya seksi görünmeyebilir. Ne çift giriş defteri veya anonim şirketler de yoktu. Yine de, onlar gibi, kütük zinciri, insanların ve işletmelerin nasıl işbirliği yapacakları biçimini değiştirme potansiyeline sahip görünüşte sıradan bir süreçtir. Bitcoin fanatikleri, herhangi bir merkez bankasının ulaşamayacağı saf, dijital bir para biriminin liberter idealiyle büyülüyor. Gerçek inovasyon, dijital sikkeler değil, onları darp eden güven makinesi ve daha da vaat ediyor.
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 06 Şubat 2018, 11:23
Uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderator
 
İzmir Şubesi
Mesajlar: 671
Konular: 287
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart

Blockchaın teknolojısı dunya nın yenı gelecegı bunu kabul eden fed baskanı rusya cın gıbı ekonomık guc dengesını bozabılecek bır yapıyı ıstemedıgı ıcın sureklı yasaklar getırıyor kı ustune kendı blockchaın teknolojısıne dayalı coınlerını uretmeye coktan basladılar arkadaslar yatırım yaparken neye yaıtırım yaptıgımızı bılelım temelı cok saglam bır sıstem ayrıca bıtcoın dususunden berı bır cok coın de pıyasaya yenı yenı cıkmaya devem edıyor hemen hemen her gun yenı coın cıkıyor pıyasaya aırdrop yaptıgım ıcın bılıyorum bu ınsanalar da o kadar salak degıl sanırım gunlerını zamanlarını belkı yıllarını bu ıse adasınlar temkınlı olun ama panık cok sey kaybettırır
__________________
Borsa bir milletin hayat damarıdır.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tag Ekle
avrupa, avrupabilrligi, blok, blokzinciri, zinciri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.