Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Tüm Kripto Coinlerin Tartışma Alanı > Kripto Para Birimleri > Ethereum


Ethereum Hakkında?

Ethereum


 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 17 Ocak 2018, 02:08
CooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gold Üye
 
İzmir Şubesi
Mesajlar: 441
Konular: 231
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Ethereum Hakkında?

Ethereum Hakkında?
merkezi olmayan para birimidir.
aslında bir tür başkaldırı.
tüm bankalara başkaldırı -- bankaları devreden çıkararak direk birbirine para yollama
merkezi yönetime başkaldırı -- hiçbir kontrol mekanizması ve yöneticisi yok, peer to peer
devletlere hükümetlere başkaldırı -- devletin bastığı seri numaralı fiat parayı kullanmak yerine kendi bastığın dijital kripto para kullanmak
kriptoparanın anarşist ve özgür sistemine dahil olan kişilerin "ben illa lider istiyorum, reisim çok yaşa, başkanım beni tokatla" dememeleri gerekir.
düşünsene bir yandan kendi para birimini basıyorsun bir yandan da kafama vuran bir diktatörüm olsun diyorsun. deli gibi çelişki.
bitcoin yapı, ruh ve teknoloji olarak anti-reis özelliği var.
adı üzerinde MERKEZİ OLMAYAN yani bir otoritesi olmayan para birimi.
bitcoin = reisi olmayan para birimi
bitcoin = başkanı olmayan para birimi
bitcoin = kaptanı olmayan para birimi
şu şekilde anlatayım
şimdi hayali bir ülke düşün, muz cumhuriyeti diyelim.
ülkenin de mini mini bir diktatörü olsun, ata binemeyen, özgürlükleri kısıtlayan, illa benim bastığım parayı kullanacaksın diyen, karşıt fikirleri hapse atan, gazeteci ve yazarları satın alıp kendine çalıştıran, her şeyi "beeeen bilirim diyen" sürekli insanları bölen "bunlaaar onlaaaar şunlaaaar" diyen hayali bir diktatör düşün.
bu diktatör çok sağlam bir demagog olsun, sürekli "duble yollar yaptık, herkeşler bizi gısganıyor" diyerek eğitimsiz ve cahil halkının egolarını tatlı tatlı kaşıyan.
şimdi gün geliyor ve bu halk ayaklanıyor, diyor ki "öperim ben böyle reisi" artık onun parasını kullanmıyorum, onun bankalarını kullanmıyorum, biz aramızda anlaştık kendi kendimize takas yapacağız ve takas aracı olarak ta dijital şifre para kulllanacağız. o parayı da kendimiz basacağız diyor.
kriptopara işte bunu algılamaktır.
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 17 Ocak 2018, 02:09
CtrL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Silver Üye
 
Konya Şubesi
Yaş: 21
Mesajlar: 386
Konular: 220
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart

Abi, "Merkezi olmayan" tabiri iyi güzel hoş bu sistemin en sevdiğim tarafı fakat işleyişte dolaylı yoldan olsa da pekte öyle değil gibi. Şuan devletler bu işi merkezleştirme savaşı veriyorlar. Asya ülkeleri hem borsa hem mining kısmı olarak resmen tekeli olmuş piyasanın çok yüksek yüzdelerden bahsediliyor. Manipülasyon amacıyla yasak gelecek diye bir yaygara koparttılar hali görüyorsun. Bu iki ülke piyasaya bu kadar hakimse nasıl merkezsiz bir oluşum oluyor bu.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tag Ekle
banka, ethereum, koin, kripto, para


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.