Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Dijital Paralardan Haberler > Gelecek Coin Forkları

Gelecek Coin Forkları Önümüzdeki bazı muhtemel forklar ve tahmini tarihleri ve tartışma bölümü


2018 Yılında Yapılacak BTC Forkları

Gelecek Coin Forkları


Gelecek Coin Forkları Önümüzdeki bazı muhtemel forklar ve tahmini tarihleri ve tartışma bölümü

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 14 Ocak 2018, 14:32
CooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gold Üye
 
İzmir Şubesi
Mesajlar: 446
Konular: 235
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart 2018 Yılında Yapılacak BTC Forkları

2018 Yılında Yapılacak BTC Forkları


Öyle görünüyor ki 2018 yılı Bitcoin fork’larının birbirleriyle yarıştığı bir yıl olacak. Bu durum zaten 2017’nin son döneminde birbiri ardına gelen fork’lardan az çok belliydi. Bitcoin Cash‘le başlayan fork sürecinin devamında Bitcoin Gold, Bitcoin Diamond, Unlimited Bitcoin, Bitcoin Platinum, Super Bitcoin gibi daha aklıma gelmeyen birçok kripto para ortaya çıkmıştı.

2018’de gerçekleşeceği şimdiden kesinleşmiş yeni Bitcoin fork’ları ise şöyle:

1- Bitcoin Cash Plus (BCP)
Yeni fork’un internet sitesinde yer alan bilgiye göre geliştiricilerin amaçları Bitcoin’in orijinal vaadi olan eşler arası elektronik parayı yerine getirmek. Proje hız, güvenilirlik, düşük ücretler, basitlik ve istikrarlılık gibi birtakım sözler veriyor. Fork, 501407. blokta gerçekleşecek. Bunun da 2 Ocak 2018 TSİ 07.00’ye denk gelmesi bekleniyor.

2- Bitcoin Interest (BCI)
Önünde sonunda orijinal Bitcoin‘e de getirileceği öne sürülen proof of stake algoritmasıyla çalışan bir kripto para. Projelerini teknoloji, toplum ve tasarrufa odaklanan küresel bir ödeme sistemi olarak tanımlıyorlar. İsminden de anlaşılacağı gibi madencilerle coin sahiplerine faiz verme hedefindeler. Fork 505083. blokta, tahmini tarih olarak 22 Ocak 2018 TSİ 23.59’da gerçekleşecek.

3- Bitcoin Atom (BCA)
Bitcoin Atom, SegWit’in etkinleştirildiği, atomic swap, hybrid consensus ve lightning network özellikli bir Bitcoin fork’u. Projenin geliştiricileri, kripto para ticaretinin merkezi olmayan bir ortamda, blok zinciri üzerinde yürütülmesi gerektiğine inandıklarını ve bu hedefle yola çıktıklarını belirtiyorlar. Ana odak noktalarının isimlerinden de anlaşılacağı üzere atomic swap olduğu görülüyor. Atomic swap’ın ne olduğu, ne gibi yenilikler getireceği ile ilgili daha önce detaylı bir rehber yayınlamıştık.

Şimdilik 2018’de gerçekleceğini bildiğimiz Bitcoin fork’ları bu şekilde. Dikkat edileceği üzere tamamı Ocak ayında. Dolayısıyla ilerleyen dönemlerde bu sayı muhtemelen katlanarak artacak.
alıntıdır.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tag Ekle
bca, bci, bcp, cash, fork


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.