Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Tüm Kripto Coinlerin Tartışma Alanı > Kripto Para Birimleri

Kripto Para Birimleri Bütün Kripto Para Birimleri Hakkında Konulara Buradan Ulaşabilir Yorum Yapabilirsiniz.


Nexpara : Türkiye’nin Milli Kripto Parası

Kripto Para Birimleri


Kripto Para Birimleri Bütün Kripto Para Birimleri Hakkında Konulara Buradan Ulaşabilir Yorum Yapabilirsiniz.

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 21 Şubat 2018, 21:20
Nexpara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
 
İstanbul Avrupa Şubesi
Yaş: 1
Mesajlar: 6
Konular: 7
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Nexpara : Türkiye’nin Milli Kripto Parası

Kripto para piyasası özellikle geçtiğimiz yıl hızlı fakat kontrolsüz büyüyen bir sektör niteliği taşıyor. Ciddi yükselişler ile yatırımcısını mutlu etsede ani ve tahmin edilemeyen düşüşler sonucunda büyük sermaye kayıpları yaşandı. Tabi birde işin ICO yani projelerin halka arz edildiği kısmı var. Yine bu bağlamda doğru analizi gerçekleştiremeyen yatırımcı yanlış projelere yönelerek elindekinden oldu.

Dilerseniz sektöre birde Türkiye penceresinden bakalım.

Türkiye dünyanın en büyük 16. ekonomisidir ve gayrisafi küresel hasılanın yaklaşık olarak %1’i Türkiye’dedir. Şu an için yaklaşık 500 milyar $’lık kripto para piyasasının %1’i 5 milyar $'a tekabül etmekte. Yani Türkiye’de potansiyel olarak 5 milyar $’a ulaşabilecek bir pazarın yurtdışı merkezli madencilik havuzları ve yazılım geliştirme ekiplerince yönetilmesi söz konusudur.

Tamda bu noktada ülkemizde kripto para alanında gelişen potansiyelin farkına varan geliştiriciler yeni projelere yelken açmak için kolları sıvadı.

Şimdi sizlere bu projeler arasında yer alan NEXPARA'dan söz etmek istiyorum.

Nexpara : Türkiye'nin Milli Kripto Parası
Özellikle sloganda bulunan ''Milli'' sözcüğüne dikkat çekmek istiyorum. Nexpara Türkiye’de yaşayan 80 milyon insanı temsilen 80 milyon adet dağıtılacaktır.

Ayrıca Ülkemizin içinde bulunduğu enerji darboğazını göz önüne alarak ve çevreye vermiş olduğu önemle madencilik gerektirmeyen bir kripto para sunmakta ve bu bağlamda Ethereum mimarisini kullanmaktadır. Bilindiği üzere Ethereum şu anda Bitcoin'den sonra gelen en büyük market kapasitesine sahip ikinci kripto para olmaz özelliğini taşıyor.

Projenin ilerleyen yıllarda ki planı ise Ethereum mimarisi üzerinden devam edip kendi blok zincirini kurmaktır.

Nexpara tamamen açık kaynak kodlu bir proje ortaya koyarak, geliştirilen tüm uygulamaların kaynak kodlarını kullanıcıları ile paylaşacak. Bu sayede inceleme yapmak isteyenler kodları baştan sona gözden geçirdikten sonra projenin yeterliliğinden bizzat emin olacaktır.

Peki Neyi Hedefliyor ?
Nexpara projenin halka arzı sonrası kripto para ve ödeme sistemlerinin gelişimi için bir vakıf kurmayı planlamaktadır. Bu amaçla 5 milyon nexpara vakıfın bütcesi için ayrılmış durumda. Ayrıca gelirlerin %5'i vakıfa bağışlanacaktır. Türkiye Kripto Para ve Blok Zincir Teknolojileri Vakfı ile blockchain teknolojileri üzerinde çalışarak gençlere istihdam sağlamayı ve kripto para dünyasında ülkemizi önemli bir oyuncu haline getirmek için çabalayacaktır.

80 Milyon Nexpara satışından elde edilecek gelirlerin tamamı Nexpara'nın geliştirilmesi için kullanılacak olup öncelikli olarak cüzdan güvenliğinin 7'den 70'e herkesin anlayabileceği bir biçimde basitleştirilmesi sonrasında ise gerçekleştirilecek seminerleri ile Türkiye'nin kripto para alanında bilinçlenmesi amaçlanmaktadır.

Ayrıca herkesin Nexpara ile tanışması için mağaza zincileri gibi alternatif kanalların kullanılması hedefleniyor bu bağlamda geliştirilecek özel yazılım sayesinde nexpara mağazalardan basit bir şekilde alınabilecek, kağıt cüzdan şeklinde yazıcıdan çıkarılarak kullanıma sunulacaktır.

https://nexpara.com/
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tag Ekle
nexpara


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.