Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Konu Dışı > Şikayet

Şikayet Sitemizdeki Üyeleri Buradan Şikayet Edebilirsiniz.


Şikayet konusu açmadan, konulara mesaj yazmadan önce lütfen okuyun!!! MUTLAKA OKUYUN

Şikayet


Şikayet Sitemizdeki Üyeleri Buradan Şikayet Edebilirsiniz.

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 20 Aralık 2017, 16:51
Root - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderator
 
İstanbul Avrupa Şubesi
Yaş: 35
Mesajlar: 2,008
Konular: 47
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Şikayet konusu açmadan, konulara mesaj yazmadan önce lütfen okuyun!!! MUTLAKA OKUYUN

Bu bölüm, forumun can damarı biliyorsunuz. Sizlerden hiçbir karşılık beklemeden, herkes hakkını alsın diye mücadele ediyoruz. Ama sizlerin yardımı olmadan bunu başarmamız zor. O yüzden lütfen artık aşağıdaki kurallara riayet edelim. Bu konunun açıldığı tarihten itibaren, aşağıdaki kurallara uymayanlar, belirlenen sürelerde uzaklaştırma cezası alacaklardır.
Konular Ön onaylıdır. Moderatörler konularınızı mesaj içeriğinizde küfür, argo vb. yoksa onaylanacaktır art arda konu açmanız gerekmiyor.
---------------------------------------------------------------
Şikayet bölümü konu şablonu

* Şikayetçi olduğum kişi: ( üye profil linkini eklemeniz gerekiyor )
* Şikayetçi olma nedenim: Şu şu oldu.. ( kısa ve öz - yorum katmadan )
* Kanıtlarım: Dekont, görüşme kayıtları gibi bilgileri ekleyin ekleyin
Bu şablona göre konu açmayanlar ve kanıt eklemeyenler; en az 2 gün forumdan uzaklaştırılacaktır. Haklıyken bir de ceza almayın arkadaşlar.
---------------------------------------------------------------
Şikayet bölümü kuralları

* Şahıslar yada firmalar hakkında, doğrudan d-olandırıcı ve benzeri ithamlarda bulunamazsınız. Bu şekilde bir ithamda bulunmanız durumunda, gerekli kanıtları sunmalı, yaptığınız nitelendirmeyi kanıtlamalısınız. Aksi halde, kanıtsız yapılacak her söylem için; en az 3 gün süre ile forumdan uzaklaştırılırsınız.
* Kişilik haklarına saldırının ve hakaret fiilinin gerçekleşmesi
* Şikayet konu başlığında yada içeriğinde : d-olandırıcı , ş-erefsiz , adi, üçkağıtçı tokatçı gibi doğrudan kişilik haklarına saldırı yapıcı ifadeler kullanılması yasaklanmıştır. ( 1 gün ile 3 gün arası uzaklaştırma cezası verilir )
* Şikayet konuları sadece R10 içindir. Kurumsal yada kurumsal olmayan, forumla herhangi bir bağlantısı olmayan ve bizim şikayeti değerlendirme mercisi olmadığımız hiçbir kurum/kuruluş hakkında şikayet konusu açamazsınız. Açıldığı taktirde kategoriden silinir. Silinmesine rağmen tekrar açılırsa, 1 - 3 gün arası uzaklaştırma cezası verilir.
MADDE 16- (1) Forumda diğer üyelere karşı 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu'nun 24. ve 25. maddelerine aykırı; kişilik hakkına saldırının ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 125.maddesine aykırı;hakaret fiilinin gerçekleşmesi durumunda; üyenin iletisi uyarılmadan silinir ve 5 ila 365 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.
---------------------------------------------------------
Şikayet bölümüne mesaj yazmak

Açılan şikayet konularına sadece, şikayetçi ve şikayet edilen mesaj yazabilir. Bu iki kişinin dışında; konuyla ilgisi olmayan kişilerin mesaj yazması yasaktır. Mesaj yazanlar, moderatörün insiyatifinde 1-5 gün arası uzaklaştırma cezası alacaklardır.
Eğer konunun çözümüne katkıda bulunacak bilgi ya da belgeye sahipseniz, mesaj yazarak çözüme yardımcı olabilirsiniz. Bu arkadaşlara yönetim adına teşekkür ederiz.
------------------------------------------------------------
Yönetim hakkında şikayet

Bizlerin de yanlışı olabilir. Size göre hatalı karar vermiş, hatalı işlem yapmış olabiliriz. Eğer yöneticilerden biri ya da birileri hakkında bir şikayetiniz varsa yapmanız gereken, Admin olan ve Yönetimi ayarlayan @Root; 'a özel mesajla ulaşmanızdır. Forum içerisinde konu açarak yöneticilerden şikayetçi olmak yasaktır. Bu kuralı ihlal eden üyeler, en az 1 hafta forumdan uzaklaştırılacaktır.
----------------------------------------------------
Haksız ticaret puanı için

Haksız ticaret puanlarını bildirmek için bu kategoriye konu açmak yasaktır. Yapmanız gereken buraya, şablona uygun mesaj yazmaktır. Eğer haklıysanız, size verilen negatif ticaret puanı ve yazdığınız mesaj silinecektir. Ama mesajınız silinip, negatif ticaret puanı silinmiyorsa haksız bulunmuşsunuz demektir. Israr etmeyin.
---------------------------------------------------------
Son olarak; her zaman söylediğimiz gibi, burası bir mahkeme değil, bizler de hakim ya da savcı değiliz. Türkiye'nin en güvenilir alışveriş platformlarının başında gelmek için oldukça fazla çaba gösteriyoruz. Ama elimizden geldiği kadarıyla, bir yere kadar yapabiliyoruz. Mağdur eden kişiyi forumdan uzaklaştırmamız çözüm olmuyor. Eğer o kişi d-olandırıcıysa, farklı üyeliklerle geri gelecektir. Bu yüzden üşenmeyin ve korkmayın. Savcılığa gidip dilekçenizi verin. Adalet, er ya da geç tecelli edecektir.
Konu Kapatılmıştır

« - | Forum saati hk »

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.