Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Geri git   Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi > Site Tanıtımı

 
Seçenekler Arama Stil
  #1  
Alt 14 Mayıs 2018, 08:00
NurSavas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
 
İstanbul Anadolu Şubesi
Yaş: 17
Mesajlar: 10
Konular: 12
Ticaret Sayısı: (0)
Ticaret Memnuniyeti: (0%)
Standart Düğümlü balık ağı

Günümüzde her ne kadar elle örülen ağ sayısı az olsa da, düğümlü balık ağı kategorisinde basit düğümlü ağlar elle örülmekte ve onarılmaktadır.

Daha çok sanayileşen ve makineleşen, gün geçtikçe de teknolojinin ilerlediği dünyamızda el işi ve el becerisi gerektiren konular gerilemiş, bunun sonucunda da el emeği ile yapılan eşyalar zaman aldığı gerekçesiyle önemini yitirmiştir. Ancak bu dönemde, el emeği göz nuru yapılar ve eşyalar daha çok değer ve maddiyat kazanmıştır.

Düğümlü balık ağı, daha çok makinelerle üretilse de herhangi bir kazada, bakım ve onarım gerektiren acil durumlarda düğüm atmayı bilen bir kişi tarafından onarılmalıdır. Sonuç olarak, mürettebatta bulunan kişiler mutlaka denizci düğümü bilmelidir. El ile ağ örerken gerekli olan malzemeler, ağ iğnesi (mekik) ve ağ gözü ölçüsü için de kalıptır.

Balıkçılık sektöründe sıkça kullanılan ve vazgeçilmez malzemelerden biri olan düğümlü ve düğümsüz balık ağları, geçmişten günümüze kadar ulaşmış olup hala çok kullanışlı ve gerekliliğini koruyan malzemelerdendir.
Balıkçılık sektörü, ülkemizde uzun yıllar boyunca işlemesi de gelişmesinde önemli bir rol oynamıştır. Her ne kadar çok fazla gündemde olmayan bir meslek olsa da, sadece balıkçılık ile geçinen çok fazla aile vardır.

Düğümlü balık ağı gibi ağ çeşitlerinin fazla olma sebebi, denizdeki canlısı türlerinin çok sayıda olmasıdır. Farklı amaçlarla kullanılabilen balık ağları, düğümlü ya da düğümsüz olarak ayrılmakta ve ihtiyaç olunan ağ türüne göre kullanım sağlamaktadır.

Günümüzde kullanılan çoğu ağ, makine ürünü olduğundan fiyatlar arasında çok fazla fark yoktur ve hemen hemen sabittir. Ancak el yapımı ağlar hem manevi hem de maddi açıdan daha değerli olduğundan, fiyatları yüksek olabilmektedir. Çünkü ağ örmek, bazen günler hatta haftalar sürebilen bir iştir.

Siz de düğümlü balık ağı satın almak istiyorsanız, ufak çağlı bir araştırma ve bilgi alma işlemi sonrasında ağınızı satın alabilirsiniz.
Alıntı ile Cevapla

Reklam
Cevapla

Seçenekler Arama
StilCoinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.