Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi

Türkiye`nin Bitcoin Forum Sitesi (https://www.coinforumu.com/)
-   Yeni Başlayanlar & Yardım (https://www.coinforumu.com/yeni-baslayanlar-amp-yardim/)
-   -   Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Üretilir? Kripto Sanal Para (https://www.coinforumu.com/yeni-baslayanlar-amp-yardim/5-bitcoin-nedir-bitcoin-nasil-uretilir-kripto-sanal-para.html)

Uzman 20 Aralık 2017 02:22

Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Üretilir? Kripto Sanal Para
 
Bitcoin nedir? Sanal kripto para nedir? , Sanal para nerelerde kullanılır? Bitcoin Cüzdanı Nedir? Bitcoin madenciliği nasıl yapılır? gibi sorularının yanıtını bulabilirsiniz. Bitcoin ile ilişkili tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Uzun zamandır bu konu üzerine bir yazı bir çok kullanıcıya bitcoin alıcısına ve ve kullanmaya başlamak için biryerlerden giriş yapmak isteyenler için gerekliydi diye düşünüyorum.

Bitcoin Nedir? Sanal Kripto Para (Block Chain)
Bitcoin nedir sorusunu cevaplamak aslında biraz aşina olanlar için çokta zor değil. Bitcoin gibi sanal paralar genel olarak Ekran Kartı (Gpu) kullanılarak üretilen fiziksel bir varlığı olmayan bir para birimi. Hiçbir resmiyeti olmayan bu sanal para birimi, dünya üzerindeki tüm ülkelerin yavaş yavaş kabullendiği fakat müdahale etmediği bir sanal kripto para birimi olmaya devam ediyor.Daha eskilere gitmek gerekirse Satoshi Nakamato diye bir kişi yada nick tam olarak bilinmemekle beraber bir mit de olabilir bunu ilk olarak e posta yoluyla duyurdu paranın elektronik para birimi olarak ortaya çıktı ve bir süre güvenilirliği sağlanamadığı için devam etmedi ,daha sonra ise Blcok Chain teknolijisi gelişti ve kripto para ortaya çıktı ve güvenli bir şekilde blok zinciri içinde bitcoin olarak varlığını sürdürdü.Block Chain bir zincir olarak tüm bilgiler ile senkronize çalıştığı için hükümetlerin block chaine ilgi duyduğu ve bunu bazı çalışmalarda denendiği biliniyor.Bitcoin Nasıl Üretilir?
Bitcoin ve diğer sanal para birimleri ilk olarak İşlemci (Cpu) lar tarafından üretilmeye başladı daha sonra yeterli olmadığı düşünldüğünden dolayı Ekran kartları (Gpu) lar kullanılmaya devam edildi.


Bitcoin üretimi denen şey sanal dilde mining (madencilik) olarak geçiyor, mining terimi aslında bazı durumlar için tam olarak konuyu betimlemiyor diye düşünüyorum çünkü mining yaparken bu verileri kazma kazdığın verileri koruma ve düzenli bir şekilde senkronize etmeye deniliyor. Bu işlemleri yapanlar ise bulut madencisi unvanını kazanmış oluyor.

Bitcoin üretme işlemi Amd ekran kartlarının belirli modellerinin bir kriz noktasına varacak şekilde tükenmesine sebeb oldu. bitcoin üretme madencileri tarafından aranılan ekran kartları yok satacak derecede ve siparişlere yetişememe durumları belirdi. Amd ekran Kartları madencilik işinde ileriye gittiğini ve bunun için en ideal kart olduğunu madenciler de bu sebebden bu kartları temin ettiklerini söylüyor.

Bunun yanında ilk olarak söylemem gereken şeylerden biri matematiksel problemlerin zorluğu yani mining işlemi zorluğu artıyor daha az bitcoin kazanmaya başlıyorsunuz. Bu para birimini çıkartan kişinin kodlamasına göre 2140 yılında bu para birimini kazma işlemi sonlanacak ve deflasyon problemleri ortaya çıkması olacaktır diye düşünüyorum.

Bitcoin mining işine girmek isteyenler için önümüzdeki günlerde şema şeklinde basit bir anlatımla giriş yapmalarını sağlayacak bilgiler verilecektir.

Bitcoin Güvenli midir?
Bitcoin güvenlimdir ? Dijital olan şeyler genelde fiziksel bir boyuta taşınmadığında güvensiz olarak kabul edilir ama çağımızda bi nebze olsun bunu aştığımızı düşünüyorum. Block Chain sayesinde kripto paralar güvenli hale geldiğini yukarıdaki bitcoin nedir başlığı altında belirtmiştim şimdi biraz daha açıklayarak konuyu örneklerle detaylandırmak siz okuyucularımıza daha faydalı olacağını düşünüyorum.


Bitcoin Güvenlimidir ?
Block Chain

Bunu bir muhasebe defterinin kayıtlarının herkeste olduğunu varsayalım ve bunun devamlı güncellendiğini düşünelim herkes'de olan bir kaydın yanlış çıkması bulunmaması ve senkronize olması dolayısı ile veresiye defterinin Kemal SUNAL filimlerindeki gibi 5 liraya satılması durumunda hiç bir zorlukla karşılaşmadan sorunu çözebilirsiniz. ***55357;***56898;Block Chain bu verileri şifrelenmiş bir şekilde tuttuğu için kimse ulaşamaz ve bu şekilde daha güvenli konuma gelir

bir diğer yol ise size verilen kodlar ile bitcoine sahip olduğunda bir kağıda yazabilir yada metal bir para üzerine bastırabilir fiziksel bir forma sokabilir.Yahutta bir hard diske atıp bunun internet ile bağlantısını kesebilirsiniz.

Bitcoin Cüzdanı Nedir Bitcoin Cüzdanı Nasıl Kullanılır ?
Bitcoin kazanmaya başladıysanız yada başlamaya niyetiniz var ise Bitcoin cüzdanı nedir? Bitcoin cüzdanı nasıl kullanılır? Sorularını kendinize sormaya başladınız demektir.


Bitcoin Cüzdanı Kullanımı
Bitcoinlerin kağıt para gibi cüzdanınızda saklamanız pek güvenli olmadığından bunu şifrelenmiş bir dijital cüzdan olarak düşünebilir ve bitcoinlerinizi burda saklayabilirsiniz. Bunu bilgisayarınızdan cep telefonunuzdan yapabilirsiniz. Çeşitli güvenilir olan bitcoin cüzdanlarını aşağıda sıraladım onlarda kendinize uygun olanı seçip kullanmaya başlayabilirsiniz. Mobil Uygulamalarını indirebilirsiniz

Güvenilir Bitcoin Cüzdanı

BitPay Cüzdan https://bitpay.com/wallet Tüm platformlara desteği olan güvenilir bir cüzdan'dır.
CoPay Cüzdan https://copay.io/#download bir diğeri ise yine BitPay Ürünü olan farklı bir tasarıma sahip wallet.
Blockchain.info https://blockchain.info/tr/wallet/ Piyasadaki en iyi cüzdanlardan bir diğeri basit ve kullanışlı.
Bitcoin kullanmaya başlayacaksanız öncelikle bir bitcoin cüzdanı açmanız şart bu cüzdanlar ile bitcoin kabul edip ödeme yapabilirsiniz. Türkiyede bu durumlar biraz farklı gelişse de bi süre sonra hepimiz kripto sanal paralarla haşır neşir olacağız gibi.Bitcoini Yatırım Amaçlı Kullanmak
Bitcoin piyasasını üreten ve üreticiden satın alanlar belirliyor. Değişken bir piyasaya sahip olmasıyla birlikte risk'i de beraberinde getiriyor denilebilir. Kısa vadede küçük yatırım yapmak isteyenler için biraz senaryo değişik ilerliyor nasıl bitcoin borsasında işlem yaparım sorusunun cevabını bulmak için bitcoin piyasasında geçmişe dönmek gerekiyor.

Bitcoin Borsası
Bitcoin Borsa Yatırımı Nasıl Yapılır
Bitcoin bilindiği üzere uzun yıllardır var ve son yıllarda çok popülerleşti daha önceden bitcoin kazısı yapanlar elinde 50.000 bitcoin kazıp bi köşede umutsuzce bekletenlerin yüzünü güldürmeye başladı. Buda haliyle pazardaki payın belirli bir yüzdelik kısmını elinde tuttuğunu gösteriyor.

Daha önceden bitcoin mining yapanlar. Bitcoin değeri arttığında elindekinin hepsini direkt bozdurmadı ve bi kısmını bozdurarak piyasada bir panik hali gerçekleştirdiler. Küçük yeni başlamış yatırımcılar daha fazla iniş olmadan piyasadaki bitcoinlerini satmaya başladı ve nihayet küçük yatırımcılar bu panik hali ile kazançlarını düşürdüler.

Büyük yatırımcılar tekrar borsadan bir alış gerçekleştirdiğinde bitcoin talebi arttığı için tekrardan yükselişe geçti ve bu aradaki kardan nasibini alan büyük yatırımcılar tutundu ve piyasadaki varlığını korudu.

Buda demek oluyorki bitcoin sadece çıkardım mining yaptım, bitti artık keyfime bakarım demek değil, birazda piyasayı takip etmek ile oluyor. Yatırımlarınızı buna göre yapmanız ve anlık takibinizi çeşitli mobil uygulamalardan her an bildirim alarak taçlandırabilirsiniz.

Bitcoin nedir? Bitcoin Nasıl Üretilir? Bitcoin Güvenlimidir? Sorularını hala cevaplayamadıysanız yorum bölümünden sorularınızı yanıtlamak için bekliyor olacağım herkese bol kazançlar iyi alışverişler dilerim.

Kaynak : http://www.yorumlaniyor.com/bitcoin-...asil-uretilir/


Şu Anki Saat: 14:15

Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.

Coinforumu.com olan bitcoin forum sitemize eklenen içeriklerden, içeriği ekleyen kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bazlı herhangi bir telif hakkından Coinforumu.com sitesi ve site yetkilileri sorumlu değildir. Telif hakkı kapsamında bulunan içerikler ile ilgili hukuksal bildirimleriniz için bu bağlantı ie iletişime geçebilirsiniz. Btc forumu yönetimi size en geç 48 saat içerisinde dönüş yapacaktır.